Niemożna podłączyć urządzenia, konsoli gier do sieci Wifi!

Ostatnio miałem ciekawy przypadek z konsolom do gier a dokładniej z PS3. W mieszkaniu router rozsyła bezprzewodowo sygnał, wszystkie urządzenia się łączą, komunikacja działa prawidłowo. Internet jest. Komputer, laptop, telefon wszystko się łączy poza konsolą do gier. Próbuje konfiguracja automatyczna, ręczna, zaawansowana no nie działa wyskakuje błąd połączenia i tyle wiadomo.

O co chodzi?

Może błędne hasło? Sprawdzam na telefonie ale nie telefon łączy się z routerem. Sprawdzam adresy IP ustawienia brama, DHCP, DNS itd. A konsola się uparła i nie chce się podłączyć.

Loguje się do routera by sprawdzić ustawienia. Myślę spróbuje zmienić kanał, może to coś pomoże – warto spróbować. Wchodzę w ustawienia WiFi a tam fabrycznie ustawione Wifi na 2,4 GHz i 5 GHz N – only. Wystarczyło zmienić 2,4 GHz i 5 GHz b/g/n zapisać uruchomić ponownie. A konsola do strzału nawiązała połączenie.

Że co ?

Istnieje coś takiego jak IEE 802.11 standard ten służy opisowi warstwy fizycznej i podwarstwy bezprzewodowych sieci lokalnych. Standard IEE 802.11 podzielony jest na cztery osobne protokoły oznaczone symbolami: a, b, g i n. Kod ten informuje nas, jaką technologię zastosowano w danym urządzeniu. Kody określają prędkość przesyłania danych oraz zasięg fal radiowych. Standard IEEE 802.11ac pracuje z częstotliwością 5 GHz i zatwierdzony został w 2014r. Reasumując, “chcesz porozmawiać? Używaj tego samego języka co ja” ?.

Z problemem ten można spotkać się również w innych konsolach i urządzeniach. Szczególe w przypadku gdy mamy nowy router z obsługą nowych technologii i sprzęt sprzed paru, lat który ma ze sobą współpracować.

Więc zanim wezwiesz technika sprawdź w jakiej technologii pracuje Twój router oraz urządzenie które chcesz podłączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.