Zestaw bezprzewodowy Logitech MK330

Dziś chciałbym Wam przedstawić recenzję zestawu bezprzewodowego klawiatury i myszy firmy Logitech.  Około dwóch miesięcy temu musiałem dokonać wymiany mojej wysłużonej już klawiatury i myszki bezprzewodowej, które mi służyły około 4-5 lat. Chcąc dalej zostać przy rozwiązaniu bezprzewodowym zacząłem się rozglądać na rynku za dostępnymi modelami. I tak po krótkim rozeznaniu zdecydowałem się na zestaw firmy Logitech MK330, w którym to jest zawarta mysz M150.

Do klawiatury potrzebne są dwie baterie AA popularne paluszki, natomiast do myszki wchodzi jedna bateria AA. Zestaw zapewnia nam łączność z komputerem bezprzewodową 2,4 GHz poprzez nano nadajnik do którego dołączony jest adapter przedłużający USB. W dodatku deklarowany zasięg działania zestawu to około 10 m. Ponadto długo działa na bateriach – oczywiście zależy to od użytkowania. Dużą zaletą klawiatury jest w miarę niewielki wymiar, wytrzymałość a także przydatne klawisze skrótów dostępu do przeglądarki, poczty czy głośności. Dodatkowo posiada klawisze funkcyjne (jak w laptopach) służące do blokowania komputera czy hibernowania. Osobiście bardzo lubię z nich korzystać.

Ogólnie zestaw ten oceniam bardzo pozytywnie. Nie miałem kłopotów z łącznością podczas pracy, działa bardzo dobrze pod systemem Windows, jak i  Linux. Główną wadą może być dla niektórych mały lewy Shift i także inny kształt klawisza Entera oraz nieco inny układ klawiszy nad strzałkami. To akurat uważam, że jest kwestia przestawiania się. Jednak za większą wadę uważam, dość szybkie wycieranie się plastiku na klawiszach myszki oraz klawiszach klawiatury. Po około dwóch miesiącach intensywnej pracy na myszce, plastik jest wyraźnie starty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.