Dlaczego nie działa na klawiaturze “Prawy ALT+a”? I nie mogę napisać “ą”

Problem:

Zdarzają się przypadki, że podczas pracy na komputerze musimy zredagować pismo, wiadomość, maila i okazuje się wtedy, że nie działa nam skrót klawiaturowy prawy “ALT+a” przez co nie możemy uzyskać literki “ą” mimo, że wszystko działało wcześniej poprawnie. Teraz mogę wpisać wszystkie polskie znaki poza “ą“.

Przyczyna:

Prawdopodobnie przyczyną zablokowania skrótu klawiaturowego “ALT+a”  jest program, który został ostatnio zainstalowany bądź zaktualizowany. Niektóre sterowniki kart graficznych również blokują ten skrót lub go używają.

Rozwiązanie:

Zastanów się jaki ostatnio został zainstalowany bądź uaktualniony program, sterownik na komputerze. Przejrzyj opcje programów sterowników czy w ich opcjach widnieje możliwość odblokowania skrótu klawiaturowego “ALT+a“. Jeśli jest taka możliwość to po prostu uwolnij skrót klawiaturowy “ALT+a“.

Kolejną możliwością jest odinstalowanie ostatnio zainstalowanego oprogramowania bądź przywrócenie systemu operacyjnego do “ostatnio znanej dobrej konfiguracji” o ile mamy włączone w systemie tworzenie punktów przywracania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.