Instalacja dodatków w przeglądarce internetowej Firefox

Mozilla Firefox to jedna z najbardziej popularnych i lubianych przeglądarek internetowych. Dzięki możliwości instalowania dodatków możemy rozszerzyć jej możliwości o wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Baza dodatków do przeglądarki Mozilla Firefox jest spora a i ich możliwości spore. Każdy z nas będzie potrzebować innych dodatków uzależnionych od własnych preferencji i wykonanych działań. Jedni potrzebują  dodatków wspomagających zapamiętywanie haseł inni do pobierania plików, blokowania reklam czy ochrony prywatności.

Instalowanie dodatku w przeglądarce Firefox!

Gdy mamy zainstalowaną i uruchomioną przeglądarkę Firefox wystarczy nacisnąć na klawiaturze skrót klawiaturowy CTRL+SHIFT+A bądź odszukać ikonę:

a następnie klikamy Dodatki.

Gdy już mamy otwarte okno Dodatków klikamy zakładkę Pobierz dodatki tu mamy możliwość zapoznania się z całą gamą oferowanych rozszerzeń. W przypadku gdy znamy nazwę interesującego nas dodatku klikamy na zakładkę Rozszerzenia. A następnie w górnej części mamy możliwość wyszukania dodatku po jego nazwie.

Gdy już odnajdziemy interesujący nas dodatek wystarczy kliknąć dodaj do Firefox a wybrany przez nas program zostanie zainstalowany. Czasami może być potrzebne ponowne uruchomienie przeglądarki Firefox. I możemy cieszyć się nowymi możliwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.