Jak wyeksportować certyfikat StartSSL z przeglądarki internetowej?

We wcześniejszym artykule pt.”Generowanie certyfikatu zabezpieczającego StartSSL” pisałem w jaki sposób wygenerować certyfikat zabezpieczający i uwierzytelniający w serwisie StartSSL.com. Teraz chciałbym pokazać w jaki sposób należy wykonać kopię certyfikatu która posłuży nam do zabezpieczenia poczty w programie pocztowym. Przykład podany z wykorzystaniem przeglądarki FireFox.

W przeglądarce klikamy Otwórz Menu następnie wybieramy Preferencje (Opcje).

W menu po lewej wybieramy Zaawansowane na stronie która się pojawi wybieramy Certyfikaty i klikamy Wyświetl certyfikaty.

W otwartym oknie wybieramy nasz certyfikat i klikamy Kopia Zapasowa.

Podajemy miejsce gdzie zostanie zapisany na dysku nasz certyfikat oraz jego nazwę (proponuje podać nazwę konta i datę utworzenia np. kowalski_domena_eu_01012016).

Klikamy OK Pojawi się kolejne okno w którym to zostaniemy poproszenia o podanie hasła zabezpieczającego dany certyfikat – zatwierdzamy.

Mamy wykonaną kopię certyfikatu gotową do importu do programu pocztowego.

Uwaga! Zachowajmy kopię certyfikatu w bezpiecznym miejscu np. pendrivie na którego rzadko używamy. Certyfikat ten jest ważny przez rok. Kopia będzie potrzebna w momencie reinstalacji systemu operacyjnego na naszym komputerze oraz w przypadku gdy zaszyfrujemy pocztę tym kluczem i będziemy chcieli do niej wrócić po wygaśnięciu klucza. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.