Pozycjonowanie strony internetowej – SEO cz 1.

Tym razem chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie SEO - pozycjonowania stron internetowych.

Na początku tego wpisu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem specjalistą od SEO (Search Engine Optimalize) i wiedzę, którą posiadam nabrałem podczas własnych doświadczeń. Ktoś może zapytać, skoro się nie znam to dlaczego poruszam ten temat. Po prostu chciałbym podzielić się wiedzą, którą zdobyłem i nakreślić obraz co warto wiedzieć, zanim zacznie się przygodę z SEO. Pozwoli to wszystkim, tym którzy chcą zainwestować w pozycjonowanie strony, oszczędzić trochę czasu oraz pieniędzy. Pewnie nie wyczerpię całego tematu, ale to co opiszę, na początek powinno wystarczyć każdemu kto nie miał wcześniej styczności z SEO.

Po co pozycjonować stronę internetową?

Jeśli posiadasz swoją prywatną stronę internetową lub stronę swojej firmy, to prowadzisz ją po to, by ludzie na nią wchodzili i czytali informacje, które tam zamieściłeś. Pozycjonujesz po to, by strona internetowa miała więcej czytelników oraz potencjalnych odwiedzających, klientów. Im więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że coś kupią od Ciebie lub zainteresują się reklamą na Twojej stronie, na której zarabiasz. Tu mam ważną uwagę, pozycjonowanie strony to proces nie tylko długotrwały, ale także stały. Jeśli chcemy mieć ruch na stronie, to musimy zapewnić stronie stałe pozycjonowanie. Jeśli to zaniedbamy to niestety, ale nasza strona może spaść w wynikach wyszukiwania, czego efektem będą mniejsza ilość odwiedzających na stronie.

Rodzaje pozycjonowania!

Osobiście podzieliłbym pozycjonowanie strony na dwie główne ogólne kategorie.

Pozycjonowanie wewnętrzne.

Pisząc o pozycjonowaniu wewnętrznym mam tu głównie na myśli optymalizację kodu strony oraz implementacji na stronie odpowiednich technologi przydatnych w SEO np. FRENDLY LINKS (przyjazne linki w adresach strony). Strona także powinna być czytelna oraz unikalna. Opisy poprawnie skonstruowane posiadające frazy, które nas interesują. Znaczniki META na stronie powinny być wypełnione a obrazy i zdjęcia opisane.

Pozycjonowanie zewnętrzne.

Tu już kwestia bardziej skomplikowana a także znacznie szersza, ponieważ wchodzą w to różnego typu zagadnienia. Pisząc o pozycjonowaniu zewnętrznym mam na myśli wszystkie działania, które podejmujemy poza naszą stroną (tj. nie ingerując w kod i zawartość strony), aby zdobyć na niej ruch np. wykupienie banerów reklamowych, linków, reklam na innych stronach.

Ogólnie działania te można podzielić na WhiteHat oraz BlackHat tj. białe i czarne SEO czyli na działania dozwolone oraz niedozwolone.

W Polsce najbardziej popularną wyszukiwarką internetową jest Google i to poprzez swoją pozycję określa jakiego typu działania SEO są dozwolone a jakie zabronione.

Przeczytaj pozostałe części:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.