Zwiększamy bezpieczeństwo surfowania po stronach internetowych.

W sieci możemy znaleźć sporo stron internetowych które korzystają z Javy czasami są to proste elementy strony np. rozwijalne menu a czasem bardziej zaawansowane. Czasem bywa jednak tak, że Java jest wykorzystywana na stronach w nieczystych intencjach.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas surfowania po stronach w sieci możemy po prostu wyłączyć w naszej przeglądarce internetowej obsługę technologii Java. Opis jak to zrobić możemy znaleźć tu wyłączanie obsługi technologii Java w przeglądarkach internetowych. Jednak może to być sporym utrudnieniem dla nas samych przy korzystaniu np. ze strony internetowej naszego banku który również może wykorzystywać technologię Java na swojej stronie.

Zatem co zrobić?

Jeśli używamy jako przeglądarki internetowej programu FireFox to proponuje zainstalowanie dodatku NoScript zwiększy on bezpieczeństwo podczas surfowania np. ataki Cross-site scripting (XSS).

Instalacja dodatku w przeglądarce FireFox jest bardzo prosta.

Aby zainstalować dodatek w przeglądarce FireFox wystarczy w menu wejść w dodatki i w pasku wyszukiwania wpisać nazwę wtyczki i dać szukaj. Gdy nasza wtyczka zostanie odnaleziona wystarczy kliknąć zainstaluj. Gdy program zostanie zainstalowany zostaje tylko wyłączyć i włączyć przeglądarkę.

A jak działa dodatek NoScript?

Wchodząc pierwszy raz na wyszukaną stronę dodatek zablokuje wykonanie na niej skryptów jeśli takowe są zaimplementowane. Jeśli stwierdzimy, że ufamy tej stronie wystarczy wybrać znaczek wtyczki który po instalacji pokaże się przy pasku adresu i wybrać jedną z opcji np. tymczasowo nie blokuj, nie blokuj z.. bądź jeśli uznamy, że strona ta stanowi zagrożenie to dodać jej adres do blokowanych. Ot cała filozofia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.