Cz.2 Zakładamy konto hostingowe.

Zakładamy własne konto hostingowe pod stronę www oraz pocztę mail. Teraz czas na nieco praktyki. Zapraszam do lektury by dowiedzieć się jak tego dokonać.

Koniec teorii czas na praktykę!

W poprzednim wpisie pt.:Własna strona www i poczta jak zacząć? przybliżyłem nieco teorii. W tej części przedstawię Wam jak założyć konto hostingowe wraz z wybranym serwerem VPS u jednej z firm hostingowych.  Na serwerze VPS będziemy zakładali podpinali własną domenę na której zainstalujemy stronę www, pocztę.

Jak już wspomniałem we wcześniejszym wpisie istnieje wiele firm hostingowych u których możemy zamówić nasz przyszły serwer. Osobiście od lat korzystam z usług:

z usług tej firmy jestem zadowolony, często pomagali mi przy moim blogu sugerowali rozwiązania w razie problemów zawsze pomagali czy kopię przywracali :).

Zakładamy konto

Na sam początek proponuje po wejściu na stronę wybrać opcję W2GB mamy możliwość testowania przez 14 dni za darmo.

Klikamy Uruchom

Klikamy Wypróbuj bezpłatnie.

W kroku tym zaznaczamy interesujące nas dodatki do konta proponuje Certyfikat Commercial SSL – potwierdza wiarygodność strony WWW, ochrania (szyfruje) przesyłanie poufnych informacji (np. dane klientów). Google również lepiej patrzy na strony posiadające Certyfikat SSL przez co są wyżej w rankingach wyszukiwania. Gdy już wszystko pozaznaczaliśmy klikamy Gotowe.

Zaznaczamy wymagane Zgody i klikamy Finalizuj zamówienie.

Jeśli nie mamy jeszcze konta wypełnienia my formularz i klikamy Zarejestruj i zamów.  Teraz czekamy tylko na maila z informacjami do logowania do Panelu klienta oraz do panelu zarządzającego naszym zamówionym serwerem.

Po otrzymaniu maila możemy zalogować się do naszego panelu klienta w którym mamy możliwość przeglądnięcia posiadanych domen, certyfikatów, serwerów czy listę faktur.

Kolejnym Panelem jest miejsce do zarządzania naszym zamówionym serwerem. Linka do niego oraz dane dostępowe również mamy w otrzymanej wiadomości.

Gratuluje teraz posiadasz VPS – panel będzie się różnić nieco od wybranej opcji.

A teraz zapraszam do kolejnego wpisu

Cz.3 Podpinanie domeny pod konto hostingowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.