GIMP – mini kurs cz. 1 – dodawanie warstwy tekstowej do grafiki.

Postanowiłem stworzyć mini kurs GIMP-a w którym to będę omawiał podstawowe narzędzia programu wraz z przykładem ich użycia. Mini kurs dedykuje w szczególności tym którzy dopiero zaczynają i chcą poznać podstawy. Po prostu uważam, że najlepiej się człowiek uczy jeśli wykonuje konkretne ćwiczenia w praktyce. Dla tych co niewiedzą co to jest GIMP oraz chcą się dowiedzieć jak zaczynałem zapraszam do wcześniejszego wpisu pt. “Jak zrobić zdjęcie w SEPI“.

W pierwszym ćwiczeniu pokazuję jak dodać do zdjęcia, obrazka dowolny tekst. Uczymy się wykorzystać narzędzie Warstwy tekstowej oraz narzędzie do Przemieszczania warstwy. Uczymy się także jak zapisać projekt w formacie xcf – format GIMP-a a także jak wyeksportować projekt do innego graficznego formatu.

Pobierz obrazek wykorzystany w ćwiczeniu pierwszym.

Odtwórz wideo

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zadanie do wykonania:

Na zdjęciu dodaj dwa napisy:

1 – ” Wakacje w Bieszczadach” – kolor napisu zielony, czcionka Verdena o wielkości 180 px, napis wyśrodkowany w górnej części fotografii.

2- “Niezapomniane widoki 2014r.” – kolor napisu niebieski, czcionka Arial, kursywa o wielkości 140 px, napis w dolnej części zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.