Jak zrobić zdjęcie w kolorystyce SEPII w programie GIMP

Zacznijmy od programu graficznego GIMP!

Jako, że jest to mój pierwszy wpis odnośnie grafiki i programu GIMP wypadałoby napisać kilka słów.
Gimp to darmowa alternatywa dla płatnego Adobe Photoshop. Program służy do tworzenia i obróbki grafiki. Posiada bardzo duże możliwości, które można poszerzyć poprzez doinstalowanie dodatków. Gimp jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL i dostępny pod różne systemy operacyjne m.in. Linux, Windows. Program ma na świecie wielu zwolenników i ich grupa stale rośnie, gdyż jego możliwości w większości przypadków domowych użytkowników są w zupełności wystarczające a nawet na wyrost. Ponadto są darmowe.

 

Ja i moja przygoda z GIMP!

Nie zajmuje się grafiką zawodowo a to co umiem nauczyłem się metodą prób i błędów, a także dzięki materiałom w sieci oraz przerobieniu ćwiczeń zawartych w książce, którą sobie zakupiłem w celach dydaktycznych. Mam nadzieję zatem, że osoby, których pasją jest grafika a także zawodowo się nią zajmują nie zlinczują mnie tu. Jak zobaczysz na filmie praca z GIMP-em nie jest skomplikowana. Zatem zapraszam do zapoznania się z programem GIMP, gdyż umiejętności te mogą się przydać choćby przy zrobieniu prezentacji urodzinowej dla kogoś bliskiego.

Więc jak przerobić zdjęcie do kolorów SEPII?

Przygotowałem dziś krótki filmik, na którym pokazuję jak przerobić zdjęcie w programie GIMP, aby uzyskać efekt SEPIA przy użyciu operacji barwienia – jest to jeden ze sposobów. Efekt sepia można także uzyskać używając skryptu Stara Fotografia, przykład można znaleźć tutaj: Sepia Toning with The GIMP.

Zapraszam do oglądnięcia.

Odtwórz wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.