Instalacja programu pocztowego Thunderbird.

Dziś chciałbym pokazać jak zainstalować oraz skonfigurować klienta pocztowego jakim jest popularny i darmowy Mozilla Thunderbird. Zanim zaczniemy należy pobrać sobie na dysk program se strony: mozilla.org. Najnowsza wersja to 38.2.0. Gdy już pobierzemy sobie na nasz dysk program należy uruchomić instalatora poprzez dwukrotne kliknięcie na nim. Otworzy się nam okno z Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem:

Klikamy Uruchom zobaczymy okno z paskiem postępu gdzie widzimy rozpakowywanie programu. Gdy etap ten się zakończy możemy otrzymać kolejny komunikat systemowy tym razem z UAC (User Account Control- kontrola użytkownika). W przypadku gdy nasz UAC jest wyłączony tego komunikatu nie otrzymamy.

Kolejnym oknem jakie otrzymamy to już okno instalatora programu pocztowego Thunderbird-a.

Klikamy przycisk Dalej. I otrzymujemy kolejne okno w którym wybieramy opcję instalacji.

Mamy tu do wyboru instalację Standardową lub Użytkownika w której możemy dokonać wyboru instalowanych komponentów.  Wybieramy instalację Standardową. Jeśli Thunderbird ma być naszym głównym programem pocztowym którego będziemy używać to zaznaczamy opcję Ustaw program Thunderbird jako domyślnego klienta poczty. Klikamy Dalej.

Otrzymujemy kolejne okno gdzie mamy podsumowanie instalacji z informacją gdzie zostanie zainstalowany oraz czy będzie domyślnym klientem pocztowym.

Klikamy Zainstaluj. Pojawi nam się okno z postępem instalacji programu pocztowego.

Gdy już proces przejdzie w całości program wyświetli nam okno z informacją o zakończeniu instalacji.

Teraz wystarczy kliknąć przycisk Zakończ.  Gdy wybierzemy opcję Uruchom teraz program Thunderbird będziemy mogli od razu przejść do jego konfiguracji i dodanie konta pocztowego. Gdy odznaczymy tą opcję to będziemy mogli dokończyć konfigurację w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.