Masz problem z upgrade z Windows 7 do Windows 10?

Masz Windows 7 i planujesz przejść do nowszej wersji okienek? Migrację można zrobić na rożne sposoby mi poprzez instalację nowej instancji systemu, poprzez wykonanie aktualizacji w systemie Windows 7 lub użyć do tego specjalnego narzędzia Microsoftu.

W wpisie tym pomijam pierwszą opcję tj. instalacja nowej czystej instancji Windows 10. Kolejną opcją jaką możemy wykorzystać do uaktualnienia naszego systemu Windows 7, 8, 8.1 z poziomu systemu operacyjnego. Można tego dokonać klikając ikonkę koło zegara systemowego: 

Gdy klikniemy ikonkę pojawi się nam okno w którym będziemy mogli wykonać aktualizację. Niestety w moim przypadku opcja ta nie zadziałała. Jak sobie poradzić bez instalacji systemu na nowo i mieć możliwość powrotu?

Microsoft dostarcza jeszcze jedno narzędzie dzięki któremu możemy dokonać uaktualnienia naszego systemu. MediaCreationTool.wchodzimy na stronę producenta oprogramowania i pobieramy narzędzie 

Dzięki temu programowi możemy stworzyć nośnik z którego możemy zainstalować system operacyjny na nowo ale także uaktualnić bezpośrednio komputer z systemem Windows 7,8,8.1 na którym obecnie pracujemy. W tym celu Wystarczy po pobraniu i uruchomieniu MediaCreationTool.kliknąć opcję uaktualnij ten komputer. Później zostaje jeszcze kilka kliknięć i troszkę czekania i możemy się cieszyć Windows 10.

UWAGA!! Zanim dokonasz uaktualnienia systemu do Windows 10 warto pobrać sobie sterowniki do karty sieciowej pod nowy system operacyjny – zwróć również uwagę na wersje 32b czy 64b. Niestety zdarza się tak, że po uaktualnieniu sterowniki do karty sieciowej nie działają i jeśli nie mamy dodatkowego komputera to musimy biegać do sąsiada by ściągnąć sterowniki do karty sieciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.