Pobieranie filmów z CDA, ZALUKAJ YouTube itd.

Są sytuacje gdzie potrzebujemy pobrać materiał filmowy na dysk komputera. Niejednokrotnie jest to mocno utrudnione przez twórców serwisów. Więc jak pobrać film na dysk?

Serwisy zarabiają na reklamach, które są serwowane przy udostępnianiu materiałów np. wideo. Przychody te pozwalają na pokrycie części kosztów związanych z działalnością. A twórcą na rozwijanie i produkowanie nowych materiałów.

Zabezpieczanie w serwisach ewoluują jak i sposoby na obejście tych zabezpieczeń.  Dziś coś działa jutro nie. Takie przeciąganie liny.

Zatem jak pobrać film z strony np. cda, zalukaj, youtube?

Będzie nam potrzebna przeglądarka internetowa Firefox oraz zainstalowany dodatek o nazwie Video DownloadHelper dzięki któremu będziemy mogli pobrać materiał. Jak nie wiesz jak zainstalować dodatek do przeglądarki Firefox zobacz do wcześniejszego wpisu pt.: Instalacja dodatków w przeglądarce internetowej Firefox

Gdy masz już zainstalowany dodatek Video DownloadHelper wchodzimy na stronę gdzie znajduje się film który chcesz pobrać. Jeżeli mamy możliwość wybrania np rozdzielczości, języka należy to zrobić i zacząć odtwarzać materiał.

W Firefox w prawym górnym rogu znajdziesz ikonę zainstalowanego dodatku Video DownloadHelper.

Gdy ją klikniemy pojawi się menu z opcjami do wyboru np. z rozmiarem pliku czasami rozdzielczością czy formatem w jakim możemy pobrać plik.

Który wybrać? Tu już musimy się zdać na doświadczenie pamiętajmy plik z 1h materiału nie może mieć 5 MB. Gdy zdecydujemy, co pobierać wystarczy kliknąć a pobieranie zacznie się samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.