Przetwarzanie wsadowe zdjęć – masowe dodawanie tekstu do zdjęć oraz zmiana rozmiaru.

Są sytuacje w których potrzebujemy zautomatyzować proces, aby oszczędzić czas, który to możemy wspólnie spędzić razem z najbliższymi, zamiast ślęczeć i ręcznie obrabiać każde zdjęcie. Chcąc do zdjęcia dodać swoje logo, tekst, napis – z adresem swojej strony bądź naszym nickiem, nazwiskiem powinniśmy skorzystać z funkcji przetwarzania wsadowego. Funkcję taką oferuje nam program IrfanView, który to możemy pobrać ze strony http://www.irfanview.com/. Jest to jedna z najbardziej popularnych na świecie małych, szybkich i kompaktowych przeglądarek graficznych i w dodatku darmowa do zastosowań niekomercyjnych.

Gdy już pobierzemy i zainstalujemy tą przeglądarkę na swoim komputerze, warto doinstalować pakiet językowy oraz pluginy -proponuje wszystkie ALL PlugIns. Wszystko to również znajdziemy na stronie IrfanView.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu powinniśmy mieć takie okno:

Gdy już mamy zainstalowany nasz program oraz pakiet językowy razem z pluginami, zapraszam do oglądnięcia filmiku, na którym pokazuję jak zmienić rozmiar na wszystkich dodanych do przetwarzania wsadowego fotografiach oraz jak dodać do zdjęć dowolny napis. Zamiast napisu możemy zamieścić nasze logo, które to powinniśmy mieć przygotowane odpowiednio wcześniej w pliku.

Przyjemnego oglądania.

Odtwórz wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.