Tutorial – Przygotowujemy obraz płyty CD/DVD w programie CDBurnerXP

Dziś chciałbym pokazać w jaki sposób przygotować sobie obraz płyty CD/DVD. W tym celu będzie nam potrzebny program: CDBurnerXP lub inny który potrafi stworzyć plik ISO aczkolwiek używam i polecam ten program ponieważ nie obciąża mojego komputera, ma duże możliwości oraz jest za free.

Gdy pobierzemy i zainstalujemy sobie już program po uruchomieniu pojawi nam się taki o to ekran:

Z dostępnych opcji wybieramy: kopiuj lub zrzuć obraz płyty. Klikamy OK.

W kolejnym oknie wybieramy napęd z którego będziemy kopiować. Jeśli posiadamy więcej niż jeden to określamy z którego napędu będziemy kopiować płytę.

Możemy określić ilość prób odczytu – przydatne w przypadku porysowanej płyty. W przypadku zniszczonej płyty możemy zaznaczyć opcję Ignoruj nieodczytane dane oraz Włączyć sprzętową korekcję błędów.

W następnej części okna określamy czy nasze dane mają być od razu nagrane na płytę czy na dysku. W przypadku pierwszym skopiujemy płytę na płytę a chcemy posiadać obraz ISO więc wybieramy opcję: Twardy dysk.

Nazwa pliku: określamy jak będzie nazywał się nasz obraz ISO a także lokalizację tj. gdzie na naszym dysku zostanie on zapisany.

w części Typ pliku wybieramy ISO.

Klikamy kopiuj płytę. Gdy proces kopiowania zostanie zakończony zostaniemy o tym poinformowani. Potwierdzamy i mamy gotowy obraz płyty w formacie ISO.

Odtwórz wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.